Xiaomi Telefonlarda Varsayılan Uygulamalar Nasıl Değiştirilir?


  • İHTİYACIN TANIMI:

    Kullanmakta olduğumuz Xiaomi cep telefonumuz içerisinde gelen varsayılan programların dışında farklı bir program yüklediğimizde, söz konusu olan yeni yüklenmiş programlar varsayılan olmadığı için açılmamakta, halen daha her seferinde telefonun kendi uygulamaları çalışmaktadır. Konunun daha iyi anlaşılması için şöyle bir örnek verebiliriz diyelim ki biz internet tarayıcısı olarak “Google Chrome” kullanmak istiyoruz ya da PDF uzantılı belgelerimizi görüntülemek için “Adobe Acrobat Reader” kullanmak istiyoruz. Buraya kadar her şey çok güzel lakin telefon üzerindeki bu uygulamaları ana program/varsayılan program yapmazsak kullanmak istediğimiz hizmetlerde, açmaya çalıştığımız dosyalarda yüklenmiş programlar bizim için yüklü değil hükmünde olacak ve kullanılamayacaktır. İşte bu problemi gidermek, hangi işlemde hangi yüklenen programın çalışacağını belirlemek istiyorsak doğru yerdeyiz. J Aşağıdaki adamları uygulamamız yeterlidir.
    Not: Bu konu anlatımı “Xiaomi MIUI Global 12.0.2 Kararlı” sürümü baz alınarak anlatılmıştır.  • İlk adım olarak telefonumuzun ana ekranındaki “Ayarlar” uygulamasına girilir.

  • İkinci adımda “Uygulamalar” seçeneğine tıklanır.

  • Üçüncü adımda “Uygulamaları yönet” seçeneğine tıklanır.

  • Dördüncü adımda karşımıza gelen ekranda sağ üst kısımdaki "üç nokta" işaretine tıklanır.

  • Beşinci adımda üç nokta işaretine tıklanarak açılmış olan bu ekranda “Varsayılan uygulamalar” seçeneğine tıklanır.
  • Altıncı ve son adımda ise artık varsayılan uygulamaları belirleyebileceğimiz ekran bizi karşılayacaktır. Buradan arzu ettiğimiz varsayılan uygulamayı değiştirip bundan sonraki kullanımımıza bu yönde devam edebiliriz.Xiaomi Telefonlarda Varsayılan Uygulamalar Nasıl Değiştirilir?” yazısı bu kadardı, sorularınızı site üzerinden ya da sosyal medya yolu ile iletebilirsiniz. Teşekkür ederim. 😊

Yorumlar

En Çok Okunanlar

How To Fix Microsoft Visual Studio Code Unins000.exe Error?

Windows İşletim Sisteminde Versiyon ile Sürüm Arasındaki Fark Nedir?

Windows’da Bilgisayar Domaine Nasıl Alınır?